Příčiny pocení nohou

Příčiny pocení nohou

Proč se vlastně nohy začnou potit více než je nutné pro přirozenou termoregulaci organismu a odvod škodlivin? Mnoho expertů z oborů dermatologie se touto otázkou zabývá již řadu let. Pokud se nohy zpotí jednou za čas, při vysoké okolní teplotě je to naprosto v pořádku. Pokud jsou však Vaše nohy neustále pokryté vrstvou potu, jedná se o patologický stav, se kterým je třeba něco dělat. V opačném případě se vystavujeme vysokému riziku plísňových onemocnění, tzv. mykóz o neustále zničené obuvi a nepříjemných pocitech ani nemluvě.

Zjistěte jak definitivně vyřešit nadměrné pocení nohou.

Příčinou vzniku této nemoci je jednoznačně dědičnost, v případě že nadměrným pocením nohou trpěl někdo z Vašich příbuzných je zde vysoká pravděpodobnost, že se tato nepříjemná choroba projeví i u Vás. Nadměrné pocení nohou se může projevit už ve velmi nízkém věku, případně v období hormonálních změn během puberty. U některých žen můžeme skokové zvýšení potivosti nohou pozorovat i během klimakteria. Takový stav poté přetrvává až do stáří.

Pokud se diagnóza nadměrného pocení nohou, chcete-li plantární hyperhidrózy, týká přímo Vás nebo někoho z Vašeho blízkého okolí nemusíte však zoufat. Existuje velmi efektivní řešení jak se jeho projevům bránit a moci si tak život užívat naplno, bez omezení které tato choroba přináší.

Zjistěte jak definitivně vyřešit nadměrné pocení nohou.

Příčiny pocení nohou
Příčiny pocení nohou